חולצות דרייפיט חולצות מנדפות זיעה חולצות ספורט וכל מה שביניהם..
השם "דרייפיט", הוא שם מסחרי שהומצא ע"י נייקי לסדרה של חולצות מנדפות זעה שהושק לפני שנים רבות. חולצות מנדפות זעה נמכרות כמעט ע"י כל החברות בעולם שעוסקות בבגדי ספורט חולצות ספורט ובציוד ספורט ככלל. לכל חברה המוכרת בגוד מסוג זה יש שם מסחרי שונה לאותו המוצר, השם "דרייפיט" בגלל ראשוניותו נקלט ויוחס לעניין בערך כמו שהשם "ג'ילט" מיוחס לסכיני גילוח מאותם סיבות.
ההבדל בין החולצות, מתבטא ביוכלת נידוף הזעה מצד הבד שנוגע בעור לצד החיצון שבא במגע עם האוויר. ביגוד מסוג זה עשוי מבדים שעשויים מפוליאסטר, או מבדים שמכילים אחוז גבוהה של פולימר זה. באופן בסיסי הבדים עשויים מ"מיקרופייבר" של הפולימר, הכוונה לסיבים דקים מאד שמהווים ה'חוט' הבסיסי שממנו נארג הבד.
ההבדל ביכולת לנדף זעה תלוי בעיקר באיכות היצור של אותו סיב, באופן הוא נארג ואיכות הצבע שבו הוא נצבע, איכות הצבע גם היא תורמת או מזיקה (לעיתים) ליכולת הנדוף של הזעה.
בהכללה אפשר לסכם את דרגות האיכות של חולצות למשל באופן הבא:
חולצות 'כולאות' זעה- חולצות שארוגות מסיבים גסים שנצבעו בצבעים נחותים וגורמים לזעה להשאר על העור ולא להתנדף כלל, חולצות שגורמות לתחושה מאד לא נוחה בשעת ההזעה. בדרך כלל, חולצות אלה גם הופכות לסמרטוטיות אחרי כביסות מועטות.
חולצות בסיסיות- חולצות ברמה בסיסית סבירה שמנדפות זעה ויוצרות תחושה רגועה יותר עם מגע על העור, חולצות מסוג זה מחולקות/נמכרות ע"י חברות שונות באירועים המוניים כמרוצי מרתון למשל. חולצות אלו עמידות בכביסה.
חולצות פרימים- חולצות בעלות יכולת נידוף גבוהה במיוחד שבנוסף לתכונה זו, מעניקות תחושה חלקה ומענגת על העור גם למשך הלבוש שלא למטרות מאמץ.
חולצות "טרמיות"- לחולצות מסוג זה יש תכונת צנון של עד 3 מעלות צליוס בעת הזעה ומאמץ , עניין זה תורם רבות להרגשת הקרירות בעת ההזעה.
מחירי החולצות תלויות כמובן באיכותן ומשתנות מיצרן ליצרן. כל הבדים מסוג זה משמשים כיום לביגוד ספורט בכל הענפים הדורשים מאמץ, ישנן גרסאות של בדים ששזורות בסיבי פוליאמיד, בחומרים המאפשרים אלסטיות ומתיחה ובסיבי צורן. יש גם הבדלים קטנים בהגדרת המידות שמשתנות מייצרן ליצרן.
רצוי בעת קניה מרוכזת שנעשית באינטרנט, לבצע ביקור אחד לפחות במקום

הקנייה כדי להתרשם מאיכות החולצות, לבדוק תחושת הנעימות על העור ואם אפשר לרכוש חולצה ולהשתמש בה לפני הקנייה המרוכזת לצורך התרשמות.

Comments are closed.