בגדי עבודה


זה חשוב להקפיד להתלבש נכון בהתאם לאופי העבודה שלך ובהתאם לסביבת העבודה בה אתה עובד.

עבור עובדים אשר עובדים בסביבת עבודה  שאין בה מיזוג אוויר או עובדים שרוב זמנם נמצאים בחוץ כך שהגוף מפריש זיעה בזמן העבודה הם צריכים בגדי עבודה עם הרכב בד שרובו עשוי מכותנה על מנת שהביגוד יוכל לספוג את הזיעה והבגד לא ידבק לגופם ויעשה את העבודה ללא נוחה ודביקה. עובדים אשר עובדים בסביבת עבודה פחות חמה ויותר ממוזגת צריכים בגדי עבודה עם הרכב בד מעורב של פוליאסטר וכותנה שנראה יותר טוב אחרי כביסה עם פחות קמטים.

לאדם אשר עובד בסביבה עם חומרים כימיים צריך להקפיד על בגדי עבודה שכוללים חליפה עם מנגנון נשימה והרכב בד שברובו סינטטי, כפפות משקפי מגן ומסכת פנים.

אחד היתרונות של בגדי עבודה היא הגנה פיזית שמספקים בגדים מיוחדים המשמשים במקצועות מסוימים, כגון מעילים וכובעים מעכבי להבה שלובשים הכבאים או את הווסטים הקרמיים שמונעים חדירת כדורים שלובשים אנשי המשטרה. אלו נועדו למזער פגיעה פיזית ואולי אף להציל את חייו של האדם.

סוגי הבגדים עשויים להשתנות משמעותית בהתאם לאפיון של העובד גיל, מקום העבודה, התפקיד של האדם ואפילו למקום שבו העבודה נעשית.

בגדי עבודה כוללים נעליים, מכנסיים וחולצות, חלוקים, סרבלים, סינרים, כובעים וגם אביזרים נלווים כגון משקפיים, כפפות חגורות ועניבות.

בגדי עבודה שלובשים עובדי ציבור כגון המשטרה מכבי האש אנשי הרפואה ועובדי שירות מותאמים לתפקיד אותו הם ממלאים. לכל ענף יש ביגוד משלו אשר עשוי להשתנות בצבע וסגנון לפי דרגה וסגנון העבודה. למשל אנשי משטרה ומכבי האש לובשים בגדי עבודה אשר מזוהים היטב בציבור הרחב וגם כוללים התקני הגנה.

עבור מקצועות כגון אנשי עסקים, אנשי חינוך ועובדי המשרד, מה שנחשבו בגדי עבודה מקובלים במקום העבודה השתנו באופן משמעותי ב- 10 השנים האחרונות אפילו ממקום למקום בתוך אותה תעשייה, הבגדים ישתנו ברשמיות והסגנון שלהם אם קוד לבוש רשמי הונהג על ידי המעסיק בארגון מסוים.

Comments are closed.